If cost of 2 1/2 kg ghee tin Rs.130, then find the cost of one kg ghee.

9th-class-result-2022

google ads 1

If cost of 2 1/2 kg ghee tin Rs.130, then find the cost of one kg ghee.

Incorrect

RS.57

Incorrect

RS.55

Correct

RS. 52

Incorrect

RS.56

Google Ads